AutoCAD Noktaları girme

Posted: March 7, 2011 in Autocad Dersleri
Tags: , ,

Eğer üç farklı sistemler kullanarak komut satırından doğrudan puan girebilirsiniz. size bağlı olacaktır kullanmak biri hakkında daha fazla durum için geçerlidir. Ilk atama, bu alışacaklar. aşağıdaki gibi üç sistem vardır: More Info

MUTLAK koordinatları – ile ilgili oldukları kökenli WCS bir olarak kullanılması puan girdiğinizde, bu yöntem. Y, girmek için bir X olarak noktadan noktası sadece girin.

Bağıl koordinatlar – Bu girdi sağlayan var mı nokta öncelikle sizi girmek puan ilgili. noktadan sonra bir girdi sen sonra, bir sonraki Y, X @ olur girdi. Bu AutoCAD yukarı akraba önceki noktasına ve başka bir noktaya Y birimler üzerinde X adet ilk noktadan bir çizgi çizmek anlamına gelir.

POLAR koordinatları – mesafe açı özellikle de belli bir çizgisi olan bir çizmek için kullanabileceğiniz bu, istediğimi biliyorsun sistem eğer. Eğer A <D @ istiyorsunuz girin bu kadar. durumda bu, D mesafe ve A açısı. Örneğin: @ 10 <90 düz ilk noktadan bir hat 10 adet çizecektir.

koordinatları gösterilen yukarıda co yollardan giren üç giriş yolu AutoCAD kabul edilir SADECE. İlk Kullanmak ve ardından gösterildiği gibi girmelisiniz hangi tarz karar verin. ) Alfabetik hatırla (Y önce ki X ve her zaman. puan göreli girerek ‘sembolü olan @ Do’ unutma.Herhangi bir yazım hatası veya ihmal size istemediğiniz sonuçlar verecektir. hata Eğer yaptığınız ve yazmaya çek ve metin ekrana getirmek yazdığınız ne gerek görmek için F2 tuşuna basın. (Çizim için geri almak için F2 tuşuna basın.)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s