Çizim hatları

Posted: March 8, 2011 in Autocad Dersleri
Tags: , ,

Adımlar:

Başlangıç AutoCAD ve Uygulama Button (sol üst köşede) basarak ve Açılır ortaya çıkarmak için yeni butonuna basarak yeni bir çizim.Bir kez Çizim tıklayın Açılır bakın.

Starting a new Drawing

Eğer (aşağıda gösterildiği gibi) kullanmak için çizim bir şablon seçmek isteyen bir iletişim kutusu açık göreceksiniz:

AutoCAD 2005 Select Template Dialog Box

Seçmek “acad.dwt” şablon dosyasını ekrana çizmeye devam düğmesine basın açın.

Bir zamanlar orada, <ENTER> E tipi Z <ENTER> bu alanda çizim zoom irade kapsamlarını içine etmek ve çizim yapmak o vardır ne kolay görmek için (NOT: hiçbir şey için görünür).

seviyesinde bu dersler için her açıldığında Giriş yapmak Dinamik yok emin musun. Eğer durum çubuğunda kontrol edebilirsiniz. emin olun Dynamic Input on the Status Bar (DYN düğmesi) basılı değildir. Durum çubuğu düğmeleri (ekranın alt) (mavi) basıldığında 3 simge ile yukarıdaki resim gibi olmalıdır.

) Yukarıdaki tabloda Başlat açıklandığı gibi komutu (LINE ve noktadan sonra her girmek Basın 1,4 ile 3,4 ile 3,2 ile 1,2arasında bir çizgi çizin bir. (Bunu sen komut satırı olarak izlemek * unutmayın.) Hattı için son girdiğiniz noktası ilk geri hat için kapatabilirsiniz C 1,2 veya iki türü. var bu gibi çizilen 2 “kare kullanarak mutlak co-Sen koordine eder. Your komut geçmişi (F2 bakmalı) tuşu:

Komut: L LINE Specify ilk noktası: 1,2

Specify next point or [Undo]: 3,2

Specify next point or [Undo]: 3,4

Specify next point or [Close / Undo]: 1,4

Specify next point or [Close / Undo]: 1,2

Specify next point or [Close / Undo]: <ENTER>

hata Eğer siz olun, size, simge kullanmak geri olabilir Undo Icon basın U veya CTRL + Z.

İstediğiniz olamaz hatları yapmanız kurtulmak için komut da ERASE kullanın.

Sonraki koordine göreceli ortak kullanarak çizmek benzer bir kutu. komutu Başlat LINE ve 4.5,2 noktada başlar. yazarak sağ çizmek için bir adet hat iki Oradan @ 2,0 (bunun anlamı X doğrultusundaki 2 birimlerde, girdiğiniz noktası üzerinde son dayalı yönde Y 0 adet). Gelecek yazın @ 0,2 sonra @ -2,0 sonra @ 0, -2 kutu bitirmek. (Her noktadan sonra enter tuşuna basın unutmayın.)

Şimdi sadece çekti son kutu silebilirsiniz. komutu Başlat ERASE ve sonra silmek istediğiniz seçmek size hatları. Sonra <enter> basın.Şimdi daha fazla uygulama için kutu yeniden çizmek!

SAAT ARASI: yaptım sen ne düşünmek atın bir an. İlk ekranda MUTLAK puanları dayalı çizgiler çekti.O zaman puan diğer noktaları ve nesnelere BAĞIL dayalı çizgiler çekti. fark önemlidir.

giriş koordine polar Draw üçüncü kutusunu kullanarak. komutu Başlat LINE girin ve gelin 8,2 başlar. Tip @ 1 <45 satır ilk çizmek. Sonraki sonra @ 1 <135 yazıp @ 1 <225 @ 1 <315 (veya C yakın). Ne o var 135 de başka az 45 o, daha sonra uzun 1 adet satır çizilen sadece yapılması vb. sana mantıklı Girdiğiniz açıları mı? Değilse, gözden geçirin.

komutu Başlat CIRCLE ve) için komutları hat İzle komutu (0,75 çapında 7,6 bir bir merkez nokta çember de.

, Için bitirmek çizim yukarıda gösterilen kullanarak herhangi bir yöntem 0,0 başlamada sayfa etrafında border “x7” 10 koymayı deneyin (mutlak bağıl veya polar).

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s