Doğrudan Uzaktan Giriş

Posted: March 11, 2011 in Autocad Dersleri
Tags: ,

Doğrudan Uzaktan Giriş

dersleri daha önce belirtildiği gibi, orada AutoCAD şeyler yapmak için birçok yol vardır. mesafeler girmek için, Mutlak, Göreli ve Polar Co-ordinates gösterilmiştir. Sana verileri (zor yoldan) girmek için kusursuz yollarını gösteren önceki 8 ders geçirdim. Şimdi nokta (kolay yol) ile çekiyor bulmak AutoCAD anlatmak için dört yol gösterilecek.

MANUEL GİRİŞ TEMEL UNUTMAYIN

Doğrudan Uzaktan Giriş (ya da DDE) ve koordinatları girerek sadece mesafe girmenin olağan yollarla atlayarak bir yoludur.

Yöntem oldukça kolaydır.

Eğer (dikey ve yatay için giriş kilitleme) Ortho ayarladığınız F8 tuşuna basarak ve “Ortho” butonuna bu gibi durum çubuğunda (mavi) depresyonda olup olmadığını görmek için kontrol ederek emin olun: Ortho is on
Senin F8 tuşuna kapatılması ve Ortho olacak geçiş.

Sağlar doğru 10 birim doğrudan bir noktadan bir çizgi çizmek istediğini söylüyorsun.

Başlangıç ​​Hattı için doğru nokta bu daha sonra her yerde, imleci ekranda tıklayın komuta. üzerinde ise açıktır Ortho, çizgi açı gereken bir de doğru değil ve doğrudan tek nokta. tip Şimdi 10 <ENTER> . Basın <ENTER> komutunu tekrar çıkmak. Şimdi uzun birimleri var 10 hattıdır.

DDE

Bu çizgi parçaları çizmek için çok kolay bir yoludur. Orto ayarlı değilse, çizim ve çok hızlı bir şekilde berbat alacak düzeltmek için kolay olmayacak. Ben de pek çok öğrenci bu kolay yoldan ve projelerini yok sınıf başarısız ve evsiz gördük. Bu yüzden bunu yapmayın.

Polar Takip

Şimdi (yukarıdaki resimde kısa olanlar gibi) açılı çizgiler çizmek için serin olmaz mı? Iyi, ancak ilk sizin ayarlarında değişiklik yapmak zorunda.

yazın DSETTINGS ve sekme olsun hazırlanması Ayarları iletişim kutusunda “İzleme, gitmek” Polar. :

Drafting Setting Dialog Box

Sonra Polar Tracking On olduğundan emin olun Polar Tracking Onve daha sonra artış açı seçin (o açıp kapatmak için F10 tuşuna basın). More InfoEğer özel bir şey gerekmiyorsa ben 45 ° ‘lik artışlarla birlikte polar ayarlarını kullanmanızı öneririz.

Yukarıdaki örnekte, ben uzun Doğrudan Uzaktan Giriş (DDE) kullanarak 4 hat 1 adet edindi. Eğer sadece çekti 10 adet hattın sol ucunda bu yinelenen görün. Eğer önceki satırın DDE için yaptığı gibi süreç aynıdır. 30 ° olduğundan emin senin zammı açısı yapın ve DDE kullanarak uzun bir çizgi 1 adet çizmek ..

Polar Tracking

Eğer aynı anda Ortho ve Polar Tracking olamaz. daha çizmek için başlangıç ​​olarak, bu iki özellik çok zaman kazandırıcı olduğunu göreceksiniz. mutlak ve bağıl koordinat girişi (3D özellikle) kullanmak zorunda zaman olsa da, zamanlar olacaktır.

içinde bakın arka atama Dersi 1-2 ve ders bu gösterilen yöntemleri kullanarak çizmek.

Şimdi bu son bir kez tekrarlamak için gidiyorum:

ya Ortho veya Polar ve izlemeyi nasıl noktalarını elle girmek unutmayın emin olun!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s