Izleme Object Snap

Posted: March 11, 2011 in Autocad Dersleri
Tags: , ,

Izleme Object Snap

Şimdi sadece, ama doğru noktaları ve ölçüm mesafeleri nasıl bulabileceğinizi gördüklerimi önceden çizilmiş nesneleri dayalı belirli noktaları bulmak istiyorsanız? Eğer Osnaps kullanabilirsiniz, ama her zaman ihtiyacınız olan nokta bulmuyorum.

Aşağıdaki örnekte olduğu gibi bir dikdörtgenin ortasında bir daire çizmek istediğinizi düşünün:

Object Tracking Example

Eski günlerde, sen ve o daire çizilmiş çemberin orta noktası için bu çizginin orta noktası için tersledi orta bulmak için dikdörtgenin ters köşe bir çizgi çizilmiş olurdu o zaman referans çizgisi sildim.

Şimdi kullanabilirsiniz nesne ek izleme . Bu onları çizim ve yol bir referans noktaları bulma. egzersiz Bunun için, şu an Nesne Yakala emin olun ki Midpoint sizin.

Bir Beraberlik RECTANGLE gelen 0,0 ile 4,3

Object Snap Tracking ve Nesne Yakala düğmesini basılı olduğundan emin olun. Otrack Button

Başlangıç ​​CIRCLE komutunu.

dikdörtgenin alt satırında orta noktası üzerine götür. Eğer imleç dikey üzerinden bir ışık noktalı çizgi proje görmelisiniz. Şimdi imleci dikdörtgenin sağ dikey çizginin orta daha. Eğer dikdörtgen merkezine doğru hareket ettirin olarak, 2 noktalı çizgiler çapraz görmelisiniz.Bu gibi görünmelidir:

Object tracking Example

Bir kere her iki hatta görmek, siz ve seçebilirsiniz merkez noktası dikdörtgenin tam merkezi olacaktır. çevrenizde 1 “yarıçaplı ver.

Bu, ancak çok basit bir örnek daha karmaşık şekiller çizmeye başlamak gibi, bu ana kadar bir için kullanışlı bir araç, ve büyük bir zaman tasarrufu olacak. Nesne izleme çağrılan herhangi Nesne Yakala ile çalışacaktır. Ama her zaman istediğiniz noktaya toplama emin olmak için kontrol edin.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s