Katman, Metin, Ölçülendirme Ölçeği

Posted: March 11, 2011 in Autocad Dersleri
Tags: , ,

çizim ve değiştirme komutları çok şey öğrendim şimdi, bunu bir sonraki seviyeye gitmek zamanı geldi. Bu ders metin, ölçülendirme ve katmanlar kavramını size tanıtacaktır. boyutlar olmadan size nesnelerdir boyutu nedir iletişim kuramaz. gerçek bir ev ya da bebek evi mi?süreci, parça numaraları, vb imalat, malzeme – Metin boyutu dışında gerekli bilgileri iletmek için kullanılır
Ne yapacaksın, önceki atamaları birini almak yeni bir isimle kaydedin ve sonra metin ve boyutlar ekleyin. Bu sizin öğrenme olacağım komutlardır.

Komut Tuş Simgesi Konumu Sonuç
Katman Tabaka / LA Layer Icon Ana sayfa> L Ayers Başlar Katman ve çizgi tipi özelliği iletişim kutusunda
Metin Metin Single Line Text Icon Ana sayfa> Te Annotate> Tek Satırx t tek bir metin satırı oluşturur
Boyut Sönük Birçok Ana sayfa> Annotate> Dimension> (hangisini seçmeli ) Boyutları önceden çizilmiş nesneleri
Ölçek Ölçek / SC Scale Icon Home> M Sca odify> l e Orantılı olarak (ya da ölçekleri) nesneleri yeniden boyutlandırır

Başlamak açarak Atama # 5 klasörden CAD.

Kullanımı AS SAVE More Infoseçenek, hemen Assign6.dwg adı altında kaydedin

Tıklayın BURAYA dosya sürümü GIF için.
Tıklayın BURAYA sürümü için DWG.

istediğiniz yapmak size bir şey ilk üç yaratmaktır katmanları . Katmanları çizimleri düzenlemek için kullanılır. kule, yüksek katlı bir düşünün büyük bir proje için. Tasarımcıların daha peyzaj, olur oluşturmak katmanları için elektrik, sıhhi tesisat. Istiyorum seni kontrol etmektir gerekli bazı çizim ve dönüş katmanları olanları görmek, sadece kapalı ve. Bu ihtiyaç katmanları vardır bir neden sebep.profesyonelce zaman AutoCAD kullanabilmek için gittiğinizde, her çizim size katmanları olacak anlaşma.

Metin ve başka) olacaktır oluşturmak için bir katman boyutları, tek bir nesne (çizgiler çizildi. Başlangıç ​​LAYER (komut LA ). Bu) aşağıda gösterilen götürecektir kadar Katman Özellikleri Palet Yöneticisi (. Biz derste bu kullanılmış içinde olacak şeyler kapağı.

R2008 Layer Dialog Box

İletişim Kutusu baktığımızda birçok bilgi göreceksiniz.

Soldan sağa, bu sütunlar (her şey bu seviyede kullanılan) için budur.

Durumu Bu sütunun (tüm yeni nesneler o katmanda çizilmiş olacak) geçerli katman göstermek için yeşil bir onay var. Çift katman geçerli yapmak için buraya tıklayın.
Adı (Ama çok uzun değil) tabakası iyi, açıklayıcı bir ad verin
Üzerinde kapalı (görünür) ya da bu katmanın görünürlüğünü açar (görünmez)
Dondurmak Benzer ‘On’, ancak Görüş (daha sonra eğitim) kullanılabilir
Kilit kilitli katman üzerinde devre dışı değiştirerek nesneler, görünürlük saklayın.
Renk her katmanda çizilmiş nesneler için renk seçmek için kullanılır
Çizgi tipi her katmanda çizilmiş nesneleri için çizgi tipi seçmek için kullanılır
Lineweight her katmanda çizilmiş nesneleri için Lineweight seçmek için kullanılır
Arsa Style Arsa stilleri nesneler çizilen nasıl tanımlamak için kullanılır – özellikleri yukarıda tanımlanan bu farklı olabilir.
Arsa Set ya arsa (on) veya (kapalı) katman
Yeni VP Freeze Ne zaman, onlar (Görüş) oluşturulduğunda yeni pencerelerinde seçili katman donar
Açıklama çok önemli bir diğer kullanıcılar ile çalışırken – bu katman sisteme bir tanım vermek için kullanabilirsiniz.

Şimdi ekranında, sizin kutusu iletişim var ‘Yeni’ düğmesiNew Layer Button. Bu katman yeni oluşturacak bir ve onu vermek için adı fırsat bir sen. katman Adı bu METİN . seçmek ve doğru sağ kutusunu tıklayın küçük sarı renk. katman oluşturun ve başka bir çağrı bu DIMS (boyutlar) ve renk yapmak onun kırmızı . Nihayet, katman yaratmak üçüncü ve çağrı OBJECT ve renk yapmak onun yeşil . Eğer çizim var yeni katmanlar halinde üç sadece oluşturdu. Vurgulamak METİN tabakası ve ardından butonuna basın ‘Şu olun’Make Layer Current. Bu ve METİN katmanı geçerli kılan çizmek şey size tabaka yerleştirilir olacaktır. Senin İletişim kutusunun üzerindeki bir bakmak istiyorum. Eğer o, basın OK iletişim kutusunu yakın.

Eğer katmanları var Şimdi, tüm nesneleri seçip katman aracı panel arayın. Bir droplist sizin katman adları tüm orada var. senin nesneler seçili OBJECT için katman değiştirin. her şey iyi giderse, senin hatları ve çevreleri şimdi yeşil ve nesne katmanı olacak.

Layer Tool Panel in AutoCAD 2010

 

EKLEME METİN

Bir sonraki eğitim , ancak ayrıntı daha metninde tartışacağız şimdi metin ekleyerek invoved olduğunu görüyoruz. METİN şimdi oluştururken bazı metin geçerli yapıyor çizim olacak ne şimdi, tabaka. yazın METİN satırda komut. komut satırına bakın at.

Komut: METİN
Haklı / Style / <Start point>:

AutoCAD şey istiyor ilk metin noktası için başlangıç ​​olan bir. Türü: 0,0 çizim sizin köşesinde de alt bırakmış yer. Haber, olabilir yapmak başka seçenekler olduğunu ve orada ama şimdi bunları görmezden geliyor.

Yükseklik <0,2000>: <ENTER>

Gelecek, AutoCAD olmak harfler istediğiniz istiyor nasıl uzun boylu bilmek. atama için bu, sen uzun boylu istiyorum “4 onlara olmak 1 /. yazın 0,25 isteminde Yükseklik de.

Dönme açısı <0>: <ENTER>

metin, söylemek zorunda AutoCAD istersen eğer döndürülmüş metin biri yazmaya başlayın daha fazla şey önce. Bu sefer değil, bu yüzden basın <ENTER> derece 0 varsayılan kabul eder.

Metin: (İSMİNİZ – GÖREVİN # 6)

Sonunda yapabilirsiniz çizim türüne koymak istiyorum ne. senin de istemine ADI ve DEVİR # 6 Text HelpDaha sonra basın <ENTER> .

AutoCAD 1 / 4 “yüksek de sol alt köşesinde adınızın yer olduğunu ve sarı ‘Metin’ katmanı üzerinde göreceksiniz.

Eğer “8 do / değil gerçekten 1 üzerinde yukarı ve içine istediğiniz sıkışmış adınızı köşe like it şekilde hareket ( Lütfen unutmayın MOVEkomutu ve göreli puan@ 0,125, 0,125 )

Şimdi çizimde, ölçülendirme başlatmak için zamanı. iletişim kutusu getir kadar Katman ve yapmak DIM geçerli katman.

Bu ben simgeleri kullanmanızı öneririz bir zamandır. Ölçülendirme kolay bu şekilde ALOT olduğunu. Eğer ekranda ölçülendirme araç çubuğu, araç çubuğu simgeleri birinin üzerine sağ tıklayın görmüyorsanız ve Boyut onay kutusunu işaretleyin. Eğer araç çubuğu göreceksiniz. Yakın Toolbars iletişim kutusu.

boyutları birkaç farklı türde burada, bu derste kullanarak olacak olanlar vardır (ölçülendirme simgelerin her biri, bunu yaratacak hangi tür boyut olarak hızlı bir ipucu veriyor.) görüntü Aşağıdaki standart ölçülendirme gösterir simgeler. Bu liste aşağıda Dimension araç panelde, hangi boyut türlerini gösterir.

Dimension Icons
Burada olanlar, bu derste kullanarak olacak vardır.

Doğrusal boyutları düşey veya yatay el ölçülendirme ya.

Hizalanmış boyutları hat açılı uzunluğunda bir gerçek olacaktır ölçmek.

Yarıçapı boyutları daire veya olacak ya yayların vermek size yarıçapı.

Çap boyutlar daire kullanılır.

Açısal boyutlar pick çizgiler iki açı arasında olacak ölçün.

Temel boyutları puan olarak almak uçağı olacak biri boyunca boyutları otomatik yığın tipi özel bir.

Siz nesneleri kapılınca en ufak bir ekran ve tıklayın Annotate üzerinde üst menüye gitmek gerekir. Bu Boyut araç panel gibi metin panel ve diğerleri gösterecektir.

Annotate Ribbon

Seçtiğiniz boyut türü çizim okuma kişiye iletmek istiyorum tamamen hangi bilgileri bağlıdır. örnek çizim bakın ve boyutları farklı ortaya çıkarmak ve nerede kullanılır.

olacak:) kolay başlaması ile birlikte ve en sık görülen (Biz Doğrusal Boyutlar . Çizim sol alt içinde dikdörtgene boyutlar eklemek tipi bu olacak kullanın. simgesini seçin ve sonra komut satırına göz at.

Komut: _dimlinear
Belirtmek ilk uzatma hattı menşe veya <select object>:

Bu hat özellikle ilk kökeni sorar için iki ölçü çizgisi (başlangıç ​​noktası) bir seçmek için <ENTER> tuşuna veya yapabilirsiniz. Lütfen açınOSNAPS üzerine nokta sadece. Pick köşesinde dikdörtgen sol üst. AutoCAD sonra kökenli çizgi sorar için ikinci uzatma. Pick sağ üst köşede. Eğer edeceğim sonra görmek boyut görünür sorar AutoCAD ve Boyut satır yer . Pick yere sığar iyi düşünmek sadece yukarıdaki satır.

AutoCAD o zaman sadece ölçü çizgisinin uzunluğu bulundu uzunluğunu gösterir. Aşağıdaki satırlar size komut satırında görmeliydim ne gösterir:

Belirtmek ikinci uzatma hattı kökeni:
<select TOP SAĞ CORNER>
Belirtmek boyut satır yer veya
[Döndürülmüş Dikey / MTEXT / Metin / Açı / Yatay /]:
Satır> <PICK YUKARIDAKİ
Boyut text =
3,000

Şimdi boyut aynı yöntemi kullanarak sol tarafta çizgi.

Şimdi kutusunda istediğiniz ilk yukarıda nesne üzerinde bonfile boyutu yarıçapı. Pick simgesi yarıçapı boyut . AutoCAD daire veya yay bir sorar seçin. Pick sol köşesinde üst yay. Tekrar AutoCAD sonra yerini satır boyut istiyor sana seçin. Almak her yerde iyi boyut uyan dışında ark.

köşeleri birkaç yolu boyut bir o olduğunu fark, levha örnek sol üst baktığımızda nesne üzerinde. alt Start bıraktı. Pick Doğrusal Boyutsimgesi. Yerine noktalar iki toplama, basın <ENTER> ve AutoCAD boyuta istiyorsanız nesneyi seçmek olacaktır istiyoruz. Pick köşe sol alt üzerinde açılı çizgi. civarında olarak imleci senin, sen hattı için olacak ya da yer olabilir gördüğünüz sol altta ya. Diğer veya seçin birini ve boyut yerde. Bu adımları, boyut diğer ekleyin.

solunda top, bir eklemek istediğiniz Bağlantısızlar boyut . Almak için bu simgeyi. boyutlar lineer olduğu gibi, size son nokta olabilir ya almak ya da nesne ve <ENTER> basın seçebilirsiniz. boyut zaman yere sordum sen, seni aldı you’ll satır görmek paralel tek hareket olduğunu yapabilirsiniz. nesne bir yere dış hat boyut yerleştirin.

Şimdi kutusu üst gidiyoruz köşesinde sağ alt açı boyut. Pick Açısal boyut simgesi. Pick alt satırında sonra sağ alt köşede açılı çizgide.Örnek olarak yerleştirin boyutu bir gibi görünüyor öyle ki.

Zaman boyutu onun Şimdi daire. Almak için simgesini Çap boyut . AutoCAD sonra daire veya yay istiyor siz seçin. Pick yerde daire. O zaman bir yere satır boyuta yer var. Pick nokta için iyi bir.

daire Boyut 1 “çizgi olarak doğrusal bir boyut kullanarak gösterilir.

Boyut dizi olarak gösterildiği kullanarak kutusunun sol üst Doğrusal boyutlar .

çizgilerin uç noktaları seçerek iki satır arasında Boyut alanı (0.75).

sütunlar arasında Boyut alanı (0.75) olarak gösterilir.

zor kısmı şimdi için. Yeni oluşturduğunuz sütun mesafe boyuta temel boyutlar eklemek istiyorum. Pick temel boyutları için simge. komut satırına bakın:

Eğer boyut baz seçmeniz istenebilir. Eğer öyleyse, sütun 0.75 boyut için pick gör. O zaman istenir kökenli belirtin ikinci bir dahili hattı . Pick nerede P1 çizim örnek gösterir size. AutoCAD ardından size kadar süreç bu devam tekrar sizi almak <ENTER>komut uca. Pick yakın P2 basın, devam etmek <ENTER> . Bu benziyordu ne senin olmalı komut satırına:

Komut: _dimbaseline
Seçmek temel boyut:
Belirtmek ikinci bir uzatma hattı kökenli veya (Undo / <Seç>):
<pick P1>
Boyut text = 1.50
Belirtmek ikinci bir uzatma hattı kökenli veya (Undo / <Seç>):
<pick P2>
Dimension text = 2.00
Belirtmek ikinci bir uzatma hattı kökenli veya (Undo / <Seç>):
<ENTER>

Çizim şimdi örnek çizim benzer bakmak gerekir. Herhangi bir boyut cevapsız olmadığını kontrol edin.

Şimdi sen ve kaydetmek çizim ölçü var baskı onu.

Sonra başlayın. Sağa istediğiniz her şeyi kopyalamak üzerinden 12 ” COPY ve komut nesneleri seçmek için sorulduğunda yazın TÜM <ENTER> . Sonra 12 kopya tüm “sağ.

Ne yapacağım istediğim ölçekli mevcut büyüklüğü onun çift için her şeyi kopyası. Başlangıç ​​SCALE komutu. etrafında seçmek istendiğinde pencere çizmek, nesneler yeni basın ve set nesneleri <ENTER> . nokta temel bir zaman sordu, sınır sol köşesinde alt almak. Girmek 2 faktör için ölçek. Sizin komut satırı aşağıdaki gibi görünmelidir:

Komut: SC <ENTER>
SCALE
Select objects: Diğer köşe: 38 bulundu
Select objects:
<ENTER>
Temel nokta: <Pick Alt Sol Corner>
<Scale Factor> / Referans: 2 <ENTER>

Yerine bir Zoom Boyutlar (Tip Z <ENTER> E <ENTER>) satırında komut. Şimdi her şeyin boyutlarda üzerinde, Zoom büyük olarak iki kez ve boyutlarda yeni edeceğiz görmek için ayarlanabilir otomatik olarak onlar var! Bu denir çağrışımlı ölçülendirme.

kullanımı ve metin (Orada boyutlar sizin için görünümü elde sadece sağa parametreleri değiştirebilir farklı birçok DDIM komutu). Bu ders bu işlenecek değildir olacaktır.

uygulama için, diğer atamaları bazı ölçülendirme deneyebilirsiniz.

çizim% 100 doğru olsa bile, yine sadece boyutları kadar iyidir. ölçülendirme bazı yaygın hataları şunlardır:

  • Değil Osnaps kullanarak. Bir çizginin bitiş noktası tam alamadım, o zaman boyut yanlıştır.
  • yanlış noktaya Snapping. ayrıntılı çizimler, bu size dikkat değilseniz yapmak kolay olabilir.
  • Eksik boyutları. Bir veya iki boyutta özledim bu rakamlar, yeni çizim vb teslim yapılmış bulunmaktadır ederken, proje geciktirebilir.
  • boyutlar sasirtir. senin boyutları çakışmadığından, ya da çok, ya da başka belirsiz yakın olmadığından emin olun.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s