Kopyala, Uzat, Ayna Taşı

Posted: March 11, 2011 in Autocad Dersleri
Tags: , ,

Bu atama, size koleksiyonunuza biraz daha yaygın komutları ekleyerek olacaktır. Bu komutların her bir düzenli olarak kullanacağı olanlardır.

Komut Tuş Simgesi Konumu Sonuç
Hareket Hareket / M Move Icon Home> M Mo odify> v e Hareket bir nesne veya nesneleri
Kopya Copy / CP Copy Icon Home> M Cop odify> y Kopya (lar) bir veya birden çok kez nesne
Germek Streç / S Stretch Icon Home> M Stretc odify> h Uzanan bir nesnenin size bir kısmını seçtikten sonra
Ayna Ayna / MI Mirror Icon Home> M M odify> i rror kümesi bir nesne veya seçim bir ayna görüntüsü oluşturur

Bu bu komutların nasıl kullanıldığını göstermek için kısa bir atamadır. Eğer Atama # 4 adlı çizimi yeniden olacak.

Tıklayın BURAYA GIF formatında dosya için bkz.
Tıklayın BURAYA dosyası DWG indirmek.

AutoCAD başlatın ve önceki atamaları sahip olarak çizim kurmak.

senin Endpoint Nesne Yakala açın. More Info

Bu sefer ilk çizmek sınır. yöntemi kullanarak herhangi 7 dikdörtgen yüksek “sınır” genişliğinde 10 Draw. Sol alt köşede olmalı 0,0

kullanarak yüksek dikdörtgen “3 genişliğinde” 2 Beraberlik
RECTANGLE komut. Sol alt köşede olmalı 0,0

küçük dikdörtgen ve sınır çizim sol alt kısmında birbirine çakışan dikkat edin. Ne yapmak istiyorsunuz 1 üzerinde küçük bir dikdörtgen taşımak “ve yukarı 1” onu sınırından böylece.

Bunu yapmak için, başlangıç ​​MOVE ya yazarak komut M veya MOVE <ENTER> . erken seçim bir dikdörtgen kullanarak satırları seçin Tüm açıklanan yöntemleri. Basın <ENTER> . Şimdi AutoCAD “bir sorar için temel nokta veya yer değiştirme “. Ne gerek noktası bir referans. dikdörtgenin sol alt köşesinde tıklayın. AutoCAD, şimdi o soruyor için deplasman noktası ikinci ‘. Ne şimdi bilmeli ona hareket ettirmek istiyorum kadar nasıl. Bu kullanımı büyük bir zaman için olduğu bağıl koordinatlar . durumda bu, sizi “1 üzerinde ve hareket onu 1” istiyorum. Bu yüzden yazın @ 1,1 <ENTER> bunu başarmak için. Dikdörtgen yer alacak yeni onun otomatik olarak hareket etmek için.

Şimdi istediğiniz kopya üzerinde hakkı “3 Bu dikdörtgen. kopyalama komutu komut taşımak çok benzer. (tek fark arkasında orijinal olduğunu bir kopyasını komut bırakır.)

Başlangıç ​​COPY komutu. Eğer nesneleri seçmek için istenecek. taşındı sadece seçin dikdörtgen. AutoCAD şimdi “ihtiyacı temel nokta ya da yer değiştirme “sadece komut hareket gibi de. Bir kez daha, dikdörtgen sol köşesinde alt seçin. Bunu yaptıktan sonra, bir deplasman noktası ikinci söylemek AutoCAD ne gerek. 3 yılından bu yana üzerinde dikdörtgen taşımak istiyorum “, sağ tip için @ 3,0<ENTER> dikdörtgen var “şimdi 3 kopyalanmış üzerinde.

BREAK SAAT: Kopyalama ve taşıma AutoCAD yeri ile bir olup kullandığınız Komutları 2. Her iki komut almak adımları açısından aynı şekilde çalışır. iyi komutları Bunlara kullanacağınızı öğrenin – bunları gerekir. Dürüstçe. komutları bu birlikte olmak hızlı tasarımcı yapar size çok daha iyi.

Ancak dikdörtgen çizim numune içinde biri olarak değil de uzun boylu, örnek çizim’s dikdörtgen uzundur 1 “. Bunu değiştirmek için kullanacağız streç komut.

Başlangıç ​​STRETCH yazarak komut S <ENTER> . AutoCAD şimdi poligon yapar kapısı veya pencere ile seçtiğiniz nesneleri kullanarak geçerken. Eğer pencere kapısını kullanmak konum gidiş için. Bir yapmak 1-5 Unutma dan Ders geçiş pencere sağdan sola ondan oluşturarak. Sol-) dikdörtgen (P1 yeni köşesine doğru sağ üst tıklayın biraz yukarıda ve. ) Tekrar (P2 sol klik ve sonra tamamen taşı sizin crosshair’i aşağı ve dikdörtgen yarısı üst kapaklar (noktalı) geçiş pencere sola kadar. Şimdi vurgulanır edeceğiz görmek nesneleri söyledi. Basın <ENTER> bunu kabul etmek. Sonra nokta baz tanıdık sorulan için şimdi. Pick dikdörtgenin sol köşesinin üstüne. Artık deplasman ikinci nokta AutoCAD vermek. durumda bu, 1 dikdörtgen için streç istiyorum “kadar çok türü @ 0,1<ENTER> Bunu yapmak için. dikdörtgen 1 artık “uzun boylu.

Using a window to select objects for stretching

germek için nesneleri seçerek hedef noktaların veya noktaları germek istediğiniz üzerinden pencere çekmektir. Eğer bir köşe unutursanız, dikdörtgen şekli değişecektir. Bu nedenle her zaman puan gergin gereken hangi farkında olmak. o olmayacak – Bu örnekte, bu güzel, daha karmaşık çizimler açıktı.

Sonra sağ tarafında çokgen çizmek istiyorum. Bunu yapmak için, sol tarafında ilk on üç çizgiler çizmek ve daha sonra sağ tarafa bu satırları ayna. (: Mutlak koordinatları kullanarak ipucu) 3 satır istediğiniz gibi çizin.

 

Bir kez onlar başlamak, çizilir MIRROR komutu. Seç tuşuna basın üç çizgi ( <ENTER> hat) Şimdi ayna ilk nokta için sen istedi.nokta ile sizin Nesne Yakala çizgisinden sonuna pick üzerinde, açık 8,2 . Şimdi nokta ikinci olan sordu. deki on line noktasını seçin8,5 . Bunu yaptıktan sonra, AutoCAD nesneleri eski silmek istiyor istiyorsanız size biliyorum. durumunda bu tuşuna basarak yapmayacağım varsayılan kabul yüzden <ENTER> . Ayna hattı nesne yönlü arasında yarım olacaktır sen ve yansıtma ve nerede olmak istiyorum onu. komutu bu sergiyi dışında nerede parçasıdır zorlu çizgi ayna.

Assignment 4

Atama tamamlandı şimdi. komutları Gözden ne var bitirdiniz ve bu uygulamaya. Kaydedebilir ve yazdırabilirsiniz ödevin. Kopyalama ve taşıma komutları çok yaygındır. Örneğin, o, bir tavan ışığı oluşturabilir yerine taşımak zorunda ve sonra oda diğer kopyası. Neyse ki, bu komutlar ve benzeri, çok çalışmak bir kez bir ana, hem hakim olması.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s