Blok Oluşturma

Posted: June 30, 2013 in Autocad Dersleri

Bu derste, bloklar tanıtılacaktır. Tanım olarak, bir blok normalde gerçek dünyada bir nesneyi temsil eden bir daha karmaşık bir varlık, örneğin bir kapı, bir sandalye, bir pencere, bir bilgisayar formu nesneler topluluğu (çizgi, yay, daire, metin, vb) ‘dir .

Burada bloklar, büyük olanlar kullanmanın birçok avantajı vardır:

  • Bloklar tek bir varlık vardır. Bu da sadece bir nesne seçerek (döndürmek, kopyalamak, taşımak) bir blok değiştirmek anlamına gelir. Mimarlık

  • Eğer iş günü birçok kez gerektiren bölümden oluşan bloklar bir kütüphane oluşturabilirsiniz. Tüm hazırlayanlar onlara erişimi bulunması için bu blokları ayrı bir klasörde ve hatta bir ağ üzerinde saklanabilir. Sıhhi tesisat parçaları, vanalar, dirsekler, vb düşünün

  • Blokları kullanarak dosya boyutunu tutmak yardımcı olabilir. AutoCAD kendi veritabanında blok tanımları saklar. Bir blok taktığınızda, AutoCAD sadece blok, konumu (ekleme noktası), ölçek ve dönme adını depolar. Bu büyük çizim çok fark olabilir.

  • Bir şey değiştirmeniz gerekirse, bir blok yeniden tanımlayabilirsiniz. Örneğin, bir sandalye çekmek ve bir blok çevirmek. Daha sonra, sandalyenin boyutu değişti söyleniyor. Eğer bir blok kullanılan bu yana blok yeniden tanımlayabilirsiniz ve sandalye tüm otomatik olarak güncellenir. (Veya kopyalanan) Eğer çizim 100 sandalye çizilmiş olsaydı, her birini el ile değiştirmek gerekir.

  • Bloklar da grafik olmayan bilgiler içerebilir. Bu denen metin nesnelerdir özellikleri . Örneğin, farklı sandalye blok yaptık. Bu blok, üretici, maliyet, ağırlık, vb Bu bilgiler blok kalır bilgi ekleyebilirsiniz, aynı zamanda bir veritabanı veya elektronik tablo için elde edilebilir. Bu tür maddelerin bir fatura gibi şeyler için yararlı olacaktır. Özellikler de çizim görünür ya da görünmez olabilir.Özelliklerini bir avantajı bir başlık blok olabilir.

  • Bir tedarikçinin online katalog bir sayfaya bir blok bağlanabilmesi için bile kolayca bloklara internet köprüler ekleyebilirsiniz. Mimar

Bloklar: iki oluşturabilirsiniz blok türü vardır  mevcut çizim için, ve olanlar dış , ya da ayrı bir dosya olarak kaydedilir. Farklı oluşturmak için, farklı komutlar kullanılır. Birçok şirket projede kullanılmak üzere bir takım blokları içeren bir şablon kullanın.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s